29 Mayıs 2013 Çarşamba

Oradea'da yemek :) 1Merhaba
Ortalama yetmiş beş yıl yaşadığımıza ve ömrümüzün altı yılını yemek yiyerek ve bir şeyler içerek geçirdiğimize göre yemek konusu da epey önemli :)
Oradea'da yemek yiyebileceğiniz mekanlar :)

1-)La turcu Kebap

Şu an fotoğrafa baktım da o amca nasıl çıktı öyle ya :) Göbeğe bak :D Neyse asıl konumuza dönelim:)
La Turcu Kebap tek kelime ile mükemmel bir yer. Oradea' daki en iyi Türk lokantasıdır.Döner,mercimek çorbası,kebap çeşitleri,baklava vb tatlılar var.Fiyatları uygun.Romanya'da et fiyatları uygun bu yüzden Türkiye'ye göre daha ucuz bir fiyata kebap yiyebilirsiniz.Türkler işletiyor.Çok yardımseverler. Sağolsunlar biz ilk geldiğimizde bize çok yardımcı oldular.Size tavsiyem dışarıda yemek yiyecekseniz ilk tercihiniz ''La Turcu Kebap'' olsun.Domuz eti ihtimali yok.Temiz,lezzetli.Hem Türkler kazansın:)
Size tavsiyem orada mutlaka lahmacun deneyin.Ben lahmacunu çok severim ama ömründe yediğin en iyi lahmacunu ''La Turcu Kebap''ta yedim:)

Adres: Strada Republic2-) McDonald's: Fast-food ürünleri sevmiyorum.Zorda kalmadıkça da yemiyorum.McDonald's her yerde aynıdır sanırım. McDonald's Crişul alış veriş merkezinin içinde.3-)KFC: Fast food ile ilgili düşüncelerimi biliyorsunuz:) KFC Lotus alışveriş merkezinin içinde.


4-)BROASTER CHIKEN:
 Adres: Strada Republic

5-)RAHAT TURCESC:  Oradea'daki türk marketi.Lokum,Helva,Zeytin,baharat,çay vb şeyleri bulabilirsiniz.


6-)PATİSERİE: Bildiğiniz pastane:) Çok fazla bir şey denemedik malum domuz sebebiyle :)


7-)PETRU: Covrig evi:) Romanya'da covrig cidden çok seviliyor.Bu yüzden çoğu yerde covrig bulabilirsiniz.

PEKİ COVRİG NASIL BİR ŞEY ? 
İşte tam olarak böyle:) 
Bizim simit gibi-laf aramızda simitin tırnağı olamaz:)- ekmek hamurunu şekillendirip azıcık susamla yapmışlar.İrade eder:) Kuşlara covrig atabilirsiniz.Bu çok eğlenceli.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder